Tato stránka byla založena pro všechny děti (i rodiče), které s námi (ZŠ Velké Pavlovice) jezdí v letním období na Letní dětský tábor na Kdousov u Jemnice.

Najdete tu vše ohledně organizace, realizačního týmu
a našich počinech. Během roku zde taky najdete, co se chystá a co vás nemine, nejen ohledně táborů, ale i jiných akcí, na kterých se podílíme. Samozřejmě nás můžete sledovat i na facebooku LDT Kdousov/ Velké Pavlovice, kde jsou stále aktuální informace.


Těšíme se na další tábor,
Vaši táborníci! ♥
Lenka, Anička, Mája, Anetka, Áďa, Karol, Barča, Míša, Anne-Marie, Vašek, Tom, Honza, Laďa, Uja, Mara, Roman, Tade a Myšák!
uvodni2016.jpg
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
19. 7. 2016

Letošní dva turnusy každoročně pořádaného tábora do Kdousova nesly názvy: Superhrdinové, pro první týden prázdnin a Afro cirkus, pro druhý prázdninový týden. V prvním turnusu se vedoucí, jako superhrdinové Kdousova ujali povinnosti zaškolení malých superhrdinů a předání jim svých superschopností - tajná komunikace, obrana, střelba i teorii superhrdinů, pro boj proti zlu. Naší základně byla totiž padouchy vyhlášena válka. Celý týden se snažili rozházet výcvik superhrdinů, unášeli vedoucí, útočili na naši základnu, ale čtyři týmy šikovných hrdinů jejich útok vždy odvrátily. Yellow heroes, nerozbitným okurkám, Supers a Avengers se také podařilo vyhrát závěrečný boj proti padouchům a prokázali tak svou odvahu, prozíravost i týmového ducha. Počasí v prvním týdnu prázdnin přálo i koupání a tak jsme několikrát navštívili i koupaliště a vyrazili společně na krátký pěší výlet do sousední Police. Táborák s opékáním špekáčků i marshmallows (sladkých pěnových bonbónů) nesměl chybět. Letos se u táborového ohně setkaly tři kytary a tak si mohli malí táborníci společně zazpívat mimo jiné i oblíbenou táborovou píseň Na Kdousov je cesta.
V sobotu mezi turnusy se nám vystřídali superhrdinové za autobus plný dětí cirkusu a letní dětský tábor se proměnil v jedno velké šapitó. Ztratil se ale šéf celé manéže. Děti měly za úkol najít hlavního principála podle vzpomínek smutných cirkusových pracovníků v podobě našich vedoucích. Vzpomínali si na pár znaků, které principála charakterizovaly a tak děti dokázaly nakonec principála najít, aby cirkus mohl pokračovat ve své cestě kolem světa. Tentokrát se se děti učily akrobacii, věštění, kouzlení, tanci i žonglování. I když druhý týden byly teploty nižší a občas zapršelo, zábavu pod barevným stanem to nezastavilo. Děti si natrénovaly veselá vystoupení, soutěžily s vedoucími, měly letní kino (tentokrát jen v tělocvičně) i diskotéku.
Protože máme dostatek rodičů, kteří nás sledují na našich webových stránkách i facebooku, sdíleli jsme s nimi letos během celých 14-ti dnů také naše zážitky v podobě fotografií, statusů i několika živých přenosů z aktuálního dění tábora.

Anna Holásková
IMG_8345.JPG
Na Kdousov je cesta, jako žádná ze sta, roubená je stromama (stromama),
když jdu po ní v létě, samoten na světě sotva pletu nohama (nohama),
na konci té cesty trnité, čeká Myšák s obědem (s obědem),
po poledním klídku, otevřeme klícku, půjdeme se vykoupat.

Ref.:
Na našem táboře vlajky už jsou nahoře, vede to tu teta Lenička
a ta má ve zvyku bez velkého povyku řídit každý táborový den.
Od těch dob co má mladé vedoucí, může s nima lelkovat (lelkovat),
je to skvělá banda a je s něma sranda nudu oni neznají (neznají).

Jednoho dne z rána probudila Léňa všechny zbylé vedoucí (vedoucí),
Aničku i Evču, Laďu, Toma, Úju, Gajdu, Vaška, Madlenku (Madlenku),
jeden vedoucí však nevstával, dlouhé noci dospával (dospával),
Honza než by vstával, zuřivě dál chrápal, na rozcvičku nepřišel (NEPŘIŠEL).

Ref.:

Kolikrát jste s námi byli na táboře?

Ani jednou. (19 | 16%)
Jednou. (15 | 13%)
Dvakrát. (14 | 12%)
Více než dvakrát. (68 | 59%)

Co je na táboře nejlepší?

Vedoucí (18 | 67%)
Jídlo (2 | 7%)
Bazén (1 | 4%)
Tělocvična (0 | 0%)
Nové hry (0 | 0%)
Večerní nástupy (3 | 11%)
Poklad (3 | 11%)
„Kdo nikdy nebyl dítětem, nemůže se stát dospělým.“
- Charles Spencer Chaplin -

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“
- Albert Einstein -

„Všichni dospělí jednou byli děti, ale málokdo si na to pamatuje."
- Antoine de Saint-Exupéry -
IMG_0357.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one